Байерн с нова победа над Шалке

• байерн мюнхен-
  • шалке-
  • левандовски

Левандовски с гол, асистенция и куп пропуски при победата с 2:0 над Шалке в Гелзенкирхен

Байерн с нова победа над Шалке - 1

Шалке игра прилично, но загуби от Байерн Мюнхен с 0:2 в дербито на втория кръг в германската Бундеслига, играно на стадион "Фелтинс Арена". "Миньорите" вече имат пет поражения в последните си шест домакинства на този противник, губейки общо 11 от последните 13 мача за първенство срещу баварците.

Двата тима бяха напълно равностойни през първото полувреме, в което липсваха чисти голови положения. Роберт Левандовски направи пропуск от сравнително добра позиция, а Коноплянка и Хунтелаар поставиха Нойер под напрежение, но за кратко.

Точно холандецът можеше да открие резултата малко след почивката, но разтресе напречната греда след намеса на Мануел Нойер. Близо четвърт час преди края на мача голмайсторът на първенството Левандовски пропусна на празна врата.

Не след дълго обаче полякът се реваншира и откри резултата след фамозен пас на Хави Мартинес, извел съотборника си сам срещу вратаря. В добавеното време Левандовски записа асистенция за Джошуа Кимих, който се разписа с диагонален изстрел.

Така лидерът Байерн Мюнхен има пълен актив от шест точки, докато Шалке е предпоследен без нито една точка на сметката си.