Словения отчая баскетболистите ни

• българия-
  • словения-
  • евробаскет 2017

Българският национален отбор по волейбол за мъже претърпя ужасяваща загуба в квалификациите по пътя към ЕвроБаскет 2017.

Страната ни отстъпи при визитата си на Словения с 63:85 (16:21; 18:8; 35:6; 16:28).

Мачът започна добре за нашенци и след 10 минути игра те водеха комфортно с 21:16. Първите точки през втория период отново бяха на сметката на българите след бърза атака на Чавдар Костов за 23:16, но след това домакините се активизираха и резултатът бе изравнен – 23:23 след хубав пробив на Драгич. Словенците се върнаха в мача и в края на първото полувреме „трикольорите“ изоставаха с пет точки – 29:34.

Третата четвърт започна зле за българите и след серия от 11:0, разликата стана двуцифрена в полза на домакините – 47:29.

В заключителните десет минути двубоят само се доиграваше. Словения пусна в игра резервите си и това даде шанс за възпитаниците на Любомир Минчев да спечелят последната четвърт с 28:16, но въпреки това, загубата бе вече факт – 63:85 в полза на словенците.

Дебютантът Джейсън Уошбърн бе най-резултатен за "трикольорите" - 18 точки, а Иван Лилов добави 11 точки.

Звездата на словенците Горан Драгич отново изигра отличен двубой и се отличи с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 10 борби.