18 Септември, 2016 17:53, обновена 18 Септември, 2016 17:58 1 514 0

• нико розберг-
  • сингапур

Германецът вече поведе в генералното класиране и гледа към титлата

Триумф за Нико Розберг в Сингапур - 1

Нико Розберг с Mercedes спечели състезанието за Гран При на Сингапур в шампионата от Формула 1. Германецът стартира от полпозишън, който защити до самия край на надпреварата, за да пресече първи карирания флаг.

Второто място остана за Даниел Рикардо с Red Bull, който в последните обиколки се приближи до Розберг, правейки едно спиране по-малко в бокса. Трети се нареди Люис Хамилтън (Mercedes).

Двата болида на Ferrari - тези на Кими Райконен и Себастиан Фетел, завършиха 4-и и 5-и, съответно.

Така Розберг постигна третата си поредна победа за сезона, излизайки начело във временното класиране с 273 точки, на 8 пред съотборника си и световен шампион Люис Хамилтън.

Състезанието бе белязано и от катастрофа в самото начало. Карлос Сайнц и Нико Хюлкенберг се сблъскаха, след което пилотът на Force India напусна трасето. Сайнц завърши 14-и.