• рома-
  • бадел

"Виола" се наложи с 1:0 на "Артемио Франки" с гол в края

Фиорентина спря Рома за първото място - 1

Фиорентина победи с 1:0 Рома в един от най-интересните мачове от 4-ия кръг на Серия "А". Срещата на стадион "Артемио Франки" беше напрегната и двата отбора имаха добри положения за гол, но Един Джеко от гостите пропиля няколко отлични шанса. След почивката пък Раджа Наинголан едва не счупи гредата с изстрел от малък ъгъл, а в последните минути Милан Бадел донесе успеха за "виолетовите", но при гола имаше съмнения за засада.

Така Фиорентина постигна първа победа у дома над Рома за първенството за първи път от 2011 година и събра шест точки от три срещи, като тимът е с мач по-малко. Римляните пък допуснаха първа загуба през новия сезон и остават на 3-та позиция със 7 т. и пропуснаха да се изравнят с лидера Наполи (10 т.).