19 Септември, 2016 21:50, обновена 19 Септември, 2016 21:52 810 0

• премиер лига

Тимът от Санкт Петербург "разкъса" Рубин на свой терен

Победният ход на Зенит продължава - 1
Снимка: Twitter, ФК <<Зенит>>

Зенит (Санкт Петербург) надигра Рубин (Казан) с категоричното 4:1 в последния мач от седмия кръг на руската Премиер лига.

Възпитаниците на Мирча Луческу поведоха на своя "Петровский" още в 16-ата минута след точно изпълнена дузпа на Доменико Кришито. Последва още по-силно второ полувреме за тях, в което те успяха да отбележат нови три попадения. Роберт Мак удвои в 53-ата минута, Жулиано направи резултата класически в 59-ата, а Артьом Дзюба подпечата успеха в 63-ата. Почетното попадение за гостите вкара Карлос Самбрано няколко минути преди края.

Така Зенит събра актив от 15 точки и излезе на трето място във временното класиране. Рубин е на 12-а позиция с 6 пункта.