• бака-
  • нианг

"Росонерите" записаха трети успех от началото на сезона

Милан влезе в топ 3 след бой над Лацио - 1

Милан записа трета победа в Серия "А", след като победи у дома с 2:0 Лацио. Карлос Бака и М`Байе Нианг вкараха две безответни попадения за "росонерите", с които ги пратиха в топ 3. Лацио пък няма победа на "Джузепе Меаца" в шампионатен мач от 1989 години, когато Паоло Малдини си вкара автогол. След днешния мач "орлите" имат 11 равенства и 16 загуби в последните си 27 гостувания на Милан.

Резултатът откри Бака в 37-ата минута, след като при мълниеносна контраатака за Милан бе изведен зад защитата от Куцка и останал очи в очи срещу Стракоша не сгреши за 1:0.

В 74-ата минута Милан получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана М`Байе Нианг, който хладнокръвно реализира, оформяйки крайното 2:0.

С успеха Милан се изкачи на трето място във временното класиране с 9 точки. Лацио е на 7-а позиция със 7 точки.