25 Септември, 2016 18:14, обновена 25 Септември, 2016 18:34 762 0

• интер-
  • серия "а"

Двата тима завършиха при резултат 1:1

Болоня спря победната серия на Интер - 1

Болоня спря победната серия на Интер в Серия "А", измъквайки равенство 1:1 на „Джузепе Меаца” в шестия кръг. "Нерадзурите" търсеха четвъртия си пореден успех в шампионата, но не сполучиха.

Домакините започнаха нервно двубоя и грешаха често в отиграванията си. Така логичното се случи и в 14-ата минута Матия Дестро изведе гостите напред в резултата. Все пак Интер се поокопити и малко преди края на първата част Иван Перишич изравни с красив удар от въздуха. През второто полувреме възпитаниците на Франк де Бур опитаха да наложат натиск, за да измъкнат трите точки, но няколко неточности и липса на късмет ги лишиха от победата.

Така Интер заема четвъртото място в първенството с 11 точки, на 4 зад лидера Ювентус. Болоня пък е на осма позиция с 10 пункта.