2 Октомври, 2016 14:41, обновена 2 Октомври, 2016 14:55 884 0

Атлетико пропусна две дузпи, но измъкна победа

• примера дивисион-
  • валенсия

Мадридчани надиграха Валенсия като гост с 2:0

Атлетико пропусна две дузпи, но измъкна победа - 1

Валенсия загуби като домакин от Атлетико (Мадрид) с 0:2 в мач от седмия кръг на Примера дивисион. Любопитното в двубоя бе, че след изпуснатата дузпа срещу Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига през седмицата, "дюшекчиите" изпуснаха още цели две днес.

В самия край на първото полувреме Атлетико можеше да открие резултата, но Антоан Гризман отново не се справи от бялата точка, както срещу "баварците". Все пак той се реваншира за пропуска си, отбелязвайки единственото попадение в срещата в 63-ата минута. Малко след това 11-метров наказателен удар пропуснак и капитанът на тима Габи. Все пак Кевин Гамейро сложи точка на спора в 92-ата минута, вкарвайки втори гол за мадридчани.

Новоназначеният старши треньор на "прилепите" Чезаре Прандели изгледа двубоя от трибуните.

Така възпитаниците на Диего Симеоне оглавиха класирането с 15 точки. Втори е Реал с 14, но и мач по-малко. Валенсия пък остава на незавидната 16-а позиция с едва 6 пункта.