2 Октомври, 2016 15:14, обновена 2 Октомври, 2016 16:40 847 1

• точки-
  • серия а

"Старата госпожа" с безпроблемна победа като гост на Емполи

Убедителен Ювентус трупа точки на върха - 1

Шампионът на Италия Ювентус не срещна проблеми при визитата си на Емполи от седмия кръг на Серия "А", побеждавайки с 3:0. Така "бианконерите" натрупаха четири точки аванс на върха в първенството пред втория Наполи, който обаче е и с мач по-малко.

Зрителите на "Карло Кастелани" не видяха попадения през първата част на двубоя, но през второто полувреме "Старата госпожа" нанесе своя тежък удар, нанизвайки три попадения само за пет минути. Пауло Дибала откри в 65-ата с първия си гол за сезона, а две по-късно Гонсало Игуаин удвои. Отново последният бе точен в 70-ата за класическото 0:3.

Така Емполи остана на предпоследното 19-о място с едва четири спечелени точки от началото на сезона.