• игуаин-
  • гереро

Меси не взе участие в квалификацията

Аржентина се изложи срещу Перу - 1

Аржентина без Лео Меси се поизложи и завърши 2:2 при гостуването си на Перу в световна квалификация, която се игра в Лима. Гаучосите откриха резултата четвърт час след началния съдийски сигнал, когато защитникът Рамиро Мори матира отбраната на домакините.

Опитният нападател на перуанците Паоло Гереро изравни преди изтичането на час игра, но петнайсетина минути по-късно Гонсало Игуаин възстанови аванса на гостите.

Именно авторите на първите две попадения в мача Мори и Гереро бяха замесени в оформянето на крайния резултат - бранителят спъна бившия стрелец на Байерн в наказателното поле, а Куева реализира отсъдената дузпа.

Така Аржентина остава извън първите четири места за класиране на световното първенство в Русия и заема пета позиция в групата, но е само на четири точки от лидера Уругвай.