22 Октомври, 2016 16:54, обновена 22 Октомври, 2016 17:03 799 0

• първа лига

"Канарчетата" върнаха два гола, но загубиха с 2:3

Ботев (Пд) отстъпи на Черно море в голова фиеста - 1
Снимка: БТА

Ботев (Пловдив) отстъпи като домакин на Черно море с 2:3 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. "Канарчетата" губеха с 0:3 на почивката, но силите им не достигнаха, за да измъкнат точката на стадиона в Коматево.

Иван Коконов откри резултата с глава "от съблекалнята" още в третата минута. Даниел Георгиев удвои аванса на гостите от Варна с хубава индивидуална акция, а в 42-ата Уго Секо направи преднината на "моряците" класическа.

Ботев притисна съперника си през второто полувреме, търсейки връщане в мача. В 62-а минута Серкар Юсеин върна едно попадение за домакините, а малко по-късно Радослав Терзиев се разписа за 2:3. За повече обаче "жълто-черните" не намериха сили и в крайна сметка трите точки потеглиха към "Тича".

Така Ботев заема 6-ата позиция във временното класиране със 17 точки, докато Черно море се изкачи до 4-ото място с 20 пункта.