22 Октомври, 2016 19:21, обновена 22 Октомври, 2016 19:23 915 0

• затрудни-
  • берое-
  • първа лига-
  • люпко петрович

"Сините", чийто наставник Люпко Петрович подаде оставка по-рано днес, победиха с 2:0

Левски не се затрудни срещу Берое - 1
Снимка: Официален сайт на Левски

Отборът на Левски победи Берое с 2:0 в двубой от 11-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" успяха да грабнат трите точки, въпреки малко преди мача старши треньорът на тима обяви сензационно, че подава оставка и напуска клуба.

Домакините бяха по-активният отбор на терена. Превъзходството им се отплати в 64-ата минута, когато Антонио Аниете откри резултата с прецизен изстрел от пряк свободен удар. Десетина минути преди края Георги Костадинов вкара четвъртия си гол за сезона и оформи крайното 2:0.

Така Левски се утвърди на първото място в родния шампионат с 27 точки, следван от вторият Лудогорец с 23, но и мач по-малко. Берое пък продължава да "затъва". Старозагорци са в серия от четири поредни загуби и са на осмата позиция с 13 пункта.