22 Октомври, 2016 21:51, обновена 23 Октомври, 2016 00:15 1 177 3

• първа лига

Отборът от Разград се наложи с 4:0

Без българи Лудогорец разгроми Локомотив (ГО) - 1
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец разгроми Локомотив (Горна Оряховица) с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Любопитното в двубоя бе, че за тима от Разград участие не взе нито един българин.

Двата тима си размениха по няколко опасни атаки в самото начало на двубоя, но до ранен гол не се стигна. Все пак "орлите" откриха резултата в 25-ата минута чрез румънския нападател Клаудио Кешеру.

През втората част натискът на Лудогорец се усили и тимът реши мача в своя полза. Марселиньо удвои в 51-ата минута, а в 78-ата Кешеру отбеляза второто си попадение в срещата. Малко по-късно бранителят на Локо (ГО) Стефан Цонков бе изгонен с директен чрвен картон, тъй като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Джоди Лукоки. Крайното 4:0 оформи Жуниор Кишада в добавеното време.

Така Лудогорец събра 25 точки и следва плътно лидера Левски във временното класиране. Локомотив (Горна Оряховица) остана на 12-о място с 8 точки.