1 Ноември, 2016 18:21, обновена 1 Ноември, 2016 18:22 775 0

Първа спечелена точка от български тим в младежката Шампионска лига

• арсенал

Отборът на Лудогорец до 19 години направи 1:1 с Арсенал на "Георги Аспарухов"

Първа спечелена точка от български тим в младежката Шампионска лига - 1
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Отборът на Лудогорец спечели историческа първа точка в младежката Шампионска лига. "Орлите" завършиха наравно 1:1 с връстниците си от Арсенал и стават първия български тим, сторил подобно нещо.

Срещата на стадион "Георги Аспарухов" в София премина под диктовката на гостите от Англия, но въпреки това разградчани се добраха до равенството малко преди кря на мача. Арсенал поведе в 33-ата минута чрез Райс Нелсън, който получи пас от Аделайд и прониза вратаря Наумов за 1:0.

"Артилеристите" продължиха да създават опасни атаки и през втората част, но не успяха да ги оползотворят, а в 73-та минута дойде и моментът на Лудогорец. Преслав Петров засече центриране от пряк свободен удар и изкопчи точката за своя тим.

Въпреки добрия резултат, Лудогорец U19 остава на последно място в своята група.

1. ПСЖ U19 - 8 точки

2. Базел U19 - 7 точки

3. Арсенал U19 - 5 точки

4. Лудогорец U19 - 1 точка