• рокетс-
  • кливланд

Кливланд победиха Рокетс със 128:120

Брилянтен Хардън не успя да спре "кавалерите" - 1

Настоящият шампион в НБА Кливланд Кавалиърс победи на свой терен Хюстън Рокетс със 128:120 точки в мач от редовния сезон.

"Кавалерите" отстъпиха в първата четвърт, но до почивката вече имаха предимство, което успяха да задържат до края на мача. Звездата на гостите Джеймс Хардън бе над всички в двубоя, но впечатляващите му 41 точки и 15 асистенции не достигнаха на "ракетите".

За домакините Кайри Ървинг завърши с 32 точки, Кевин Лав с 24, а ЛеБрон Джеймс с 19 пункта и 13 борби.

Кливланд прави най-добрия си старт в НБА от сезон 2000/01, когато отново стартира с 4:0 победи.