Астана удържа точката срещу агресивни гърци

• астана-
  • олимпиакос-
  • лига европа

Тимът на Астана се добра до равенство - 1:1 при домакинството си на Олимпиакос от Група “В” на Лига Европа.

Гостите от Гърция могат повече да съжаляват за хикса, тъй като през по-голямата част от мача бяха по-активният тим.

Възпитаниците на българския наставник Станимир Стоилов пък предпочетоха да действат на контраатаки, но рядко застрашаваха вратата на съперника.

Все пак Астана се възползва от първата си чиста ситуация и Джордже Деспотович откри в тяхна полза в осмата минута на мача. Тогава Джуниор Кабананга нахлу в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран. При последвалото меле сърбинът довкара топката в мрежата. Скоро обаче Себа изравни. Бразилецът засече с глава центриране отдясно, за да направи 1:1.

През втората част Олимпиакос имаше няколко чисти положения за гол, а веднъж и гредата помогна на Ненад Ерич. Така или иначе последният съдийски сигнал дойде при непроменен резултат.

Във временното класиране Олимпиакос има седем точки и за момента е лидер в подреждането. Астана пък взе втора точка и остана на дъното. По-късно днес играят тимовете на АПОЕЛ и Цюрих. Преди двубоя кипърците са с шест точки, а швейцарците с четири.