5 Ноември, 2016 20:08, обновена 5 Ноември, 2016 20:19 787 0

• отличен 6-
  • нанси

Радамел Фалкао поведе "монегаските" към нов разгром

Монако писа "Отличен 6" на Нанси - 1

Монако продължава с впечатляващите си изяви във френската Лига 1. В мач от 12-ия кръг на местния шампионат "монегаските" разпиляха опашкаря Нанси с 6:0.

В основата на гръмкия успех бе колумбийският нападател Радамел Фалкао, който даде тон за успеха с два гола в 25-ата и 30-ата минути. Последва известно затишие пред гола до 65-ата минута, а оттам нататък в мрежата на гостите "заваляха" нови попадения. Килиан Мбапе бе точен за 3:0, а след това се разписаха Фабиньо и Гуидо Карийо на два пъти.

Така Монако продължава да заема втората позиция във временното класиране във Франция с 26 точки. Първенец е Ница с 29 пункта и мач по-малко, а Нанси продължава да е предпоследен, в зоната на изпадащите, с едва 9.