• коутиньо-
  • фирмино

Възпитаниците на Клоп са вече първи във Висшата лига

Ливърпул се подигра с Уотфорд - 1

Ливърпул продължава с невероятното си представяне от началото на сезона и след победата с 6:1 у дома над Уотфорд вече е лидер във Висшата лига.

Тимът на Юрген Клоп разнищи “стършелите” у дома и вкара три гола още през първото полувреме. “Червените” можеха да реализират и още. Въпреки това тимът е на първо място в класирането с 26 точки, пред Челси 25, а Манчестър Сити и Арсенал имат по 24.

Ливърпул започна много силно срещата и още от първите минути се видя, че гостите няма да успеят да се противопоставят. Фирмино, Коутиньо и Милнър обаче пропуснаха от изгодни ситуации.
Така се стигна до 27-та минута, когато при заучено положение след ъглов удар Коутиньо центрира от лявото крило, а Мане с глава отклони топката в далечния ъгъл. Това беше 5-ти гол на сенегалеца от началото на сезона и 4-ти в последните 8 мача.

Само след още три минути Ливърпул вече водеше с два гола. При бърза атака Фирмино комбинира с Коутиньо, който с премерен удар от границата на наказателното поле направи 2:0. Така бразилецът вече е замесен в 8 гола на Ливърпул в последните 7 мача - 3 гола и 5 асистенции.
В края на първото полувреме Емре Джан довърши гостите. Лалана достави прекрасно центриране от дясното крило, а германският национал много технично с глава насочи топката в обратния ъгъл. Така Джан вкара гол във втори пореден мач за първи път в кариерата си.

“Стършелите” започнаха по-добре второто полувреме, но Ливърпул пак вкара. В 58-та минута Адам Лалана направи втората си асистенция в мача, след като намери на празна врата Роберто Фирмино след пас отляво. Бразилецът нямаше как да сбърка и само чукна топката в мрежата - 4:0.

“Червените” не спираха да се забавляват и в 61-та минута Садио Мане вкара пети гол. Този път асистенцията беше на Фирмино. Стражът на Ливърпул Лорис Кариус пък направи две много добри спасявания след удари на Капу и Бритос.

Най-чистото положение за “стършелите” беше в 73-та минута, когато Дийни изведе Капу сам срещу вратаря на домакините. Кариус обаче спаси и запази вратата си суха. Германецът нямаше шансове в 75-та минута, когато Дарил Янмаат с хубав удар по диагонала вкара почетното попадение за гостите.
Резервата Даниел Стърдж беше близо до шести гол за домакините, но ударът му срещна горната греда. В 81-та минута Стъридж получи нов шанс, но този път би в обсега на вратаря. След още 7 минути нападателят тресна отново горната греда след удар от границата на наказателното поле.
В добавеното време на срещата след поредния удар на Дани Стъридж Пантилимон изби в краката на Вайналдум, който с добавка отблизо оформи крайното 6:1.