14 Ноември, 2016 08:57, обновена 14 Ноември, 2016 09:17 1 278 1

Интригата е жива - Хамилтън спечели в Бразилия

• розберг-
  • mercedes

Нико Розберг остана втори, а Макс Верстапен - трети

Интригата е жива - Хамилтън спечели в Бразилия - 1

Люис Хамилтън с Mercedes спечели предпоследния старт от сезона във Формула 1 - Гран При на Бразилия. Така британският пилот запази докрай интригата на върха в генералното класиране в шампионата, доближавайки се на 12 точки от лидера и негов съотборник Нико Розберг.

Втори остана Розберг, а трети завърши Макс Верстапен с Red Bull, който направи фантастично състезание. Той рискува максимално с гуми "интермедия", но малко преди края отново сложи най-мокрите. Холандецът се бе смъкнал до 16-ото място, но със страхотно каране се качи на подиума.

Розберг води при пилотите с 367 точки, а Хамилтън го следва с 355. Така всичко ще стане ясно на последното състезание в Абу Даби на 27 ноември, където германецът се нуждае да влезе в тройката, за да триумфира със световната титла, докато Хамилтън ще трябва да се надява на нещо повече, за да стане световен шампион за четвърти път в кариерата си.

Гран При на Бразилия се проведе при много трудни условия и под проливен дъжд. Състезанието бе прекъснато на два пъти за продължително време и общо продължи около 3 часа. Няколко катастрофи белязаха надпреварата, но в крайна сметка Хамилтън удържа позицията си и триумфира за първи път в кариерата си на пистата „Интерлагос“.