• леверкузен-
  • бундеслигата

Новакът обърна Леверкузен и оглави класирането в елита

РБ Лайпциг продължава да впечатлява с играта си в дебютния си сезон в Бундеслигата.

Този път тимът от Източна Германия се наложи над силния Байер в Леверкузен с 3:2 след драматичен обрат и оглави еднолично временното класирано в германския елит.

Спонсорираният от Ред Бул тим може и да остане еднолично на върха поне още седмица, ако Байерн допусне грешка при гостуването на Борусия в Дортмунд в германския вариант на "Ел Класико". С успеха РБ Лайпциг събра 27 точки, докато баварците са с 24.

Двубоят на "БайАрена" остави без дъх зрителите, 1500 от които бяха пропътували разстоянието от Лайпциг. Още до 4-ата минута двата тима успяха да си разменят по един гол. Кевин Кампъл изведе домакините напред още във втората минута с удар от близо. При ответната атака обаче Юлиан Баумгартлингер си вкара автогол и възстанови равенството.

В края на първото полувреме РБ Лайпциг отново се оказа в ролята на догонващ, след като Юлиан Брант вкара за Байер. Драмата стана пълна през втората част, когато Хакан Чалханоолу пропусна дузпа за Байер. Така се стигна до 67-ата минута, когато Емил Форшберг изравни след пробяга близо 50 метра пред погледите на защитниците на Байер и стреля от границата на пеналта. Девет минути преди края Вили Орбан отбеляза с глава и победното попадение за "биковете", които тръгват с рогата напред към титлата.

Това беше шеста поредна победа за РБ Лайпциг, който не познава все още вкуса на загубата.