24 Ноември, 2016 00:06, обновена 24 Ноември, 2016 00:08 910 0

Селтик не затрудни Барселона, "каталунците" спечелиха група "C"

• селтик-
  • шампионска лига

Лионел Меси донесе победата за тима с две попадения

Селтик не затрудни Барселона, "каталунците" спечелиха група "C" - 1

Барселона надигра шотландския Селтик като гост с 2:0 в мач от група "С" на Шампионската лига.

И двете попадения бяха дело на голямата звезда на "каталунците" Лионел Меси. Аржентинският национал се разписа в 24-ата и 55-ата минута, печелейки трите точки за тима си.

Така съставът на Луис Енрике си осигури първото място в крайното класиране в групата кръг преди края.

Барселона събра 12 точки на върха, докато второто място е за Манчестър Сити. "Гражданите" завършиха 1:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Борусия е на трето място с 5 точки, а Селтик е четвърти с 2.