26 Ноември, 2016 19:10, обновена 26 Ноември, 2016 19:21 821 0

• първа лига

Разградчани с десета поредна победа в първенството

И Ботев не успя да спре Лудогорец - 1
Снимка: БТА

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 3:1 като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Така разградчани записаха десетата си поредна победа в родния шампионат.

"Орлите" поведоха с ранен гол на Джоди Лукоки в 3-ата минута. В 9-ата "канарчетата" се върнаха в двубоя, благодарение на голямата си звезда Жоао Паоло, който не сгреши, изведен сам срещу Владислав Стоянов.

Второто попадение за Лудогорец дойде в 70-ата минута, когато Густаво Кампаняро прехвърли стража на Ботев Георгиев с удар от 20-ина метра. Клаудио Кешеру оформи крайното 1:3 в 79-ата минута.

Така възпитаниците на Георги Дерменджиев продължават да са първи с 40 точки, натрупвайки 6 точки аванс пред Левски, който по-рано днес загуби от Локомотив (Пловдив). Ботев е на 8-о място с 18 точки.