• минчев

Двата тима направиха 1:1 в Стара Загора

Берое и Славия разделиха точките - 1
Снимка: БТА

Берое и Славия направиха 1:1 в Стара Загора в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Това бе четвърти пореден мач за двата тима, в който те не познават вкуса на победата. Заралии имат две равенства и две загуби, докато "белите" - един хикс и три поражения.

През първата част двата тима не предложиха особено качествен мач. Играта се водеше предимно в центъра на терена, където се водеше здрава битка.

Логично чистите голови ситуации липсваха, като най-интересната дойде в 38-ата минута. Тогава Атанас Зехиров от Берое отправи силен шут от над 20 метра, след който топката профуча малко над вратата на Петков.

В крайна сметка през първите 45 минути не паднаха голови и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

12 минути след подновяването на играта Берое излезе напред в резултата. Защитникът Венцислав Василев засече центриране от фаул и прати топката във вратата на Георги Петков.

В следващите минути играчите на Славия се активизираха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на домакините. Така се стигна до 80-ата минута, когато влезлият като резерва Иван Минчев изравни. Той шутира от далечна дистанция и прати топката във вратата на Благой Макенджиев.

До края на срещата не паднаха повече попадения и двата отбора се поздравиха с по една точка.