• висша лига-
  • санчес

Топчиите победиха Борнемут с 3:1

Арсенал се върна на победния път - 1

Арсенал се върна на победния път във Висшата лига. След две поредни равенства в шампионата, "артилеристите" се наложиха днес с 3:1 като домакин на Борнемут.

Двубоят стартира по прекрасен начин за лондончани, които излязоха напред в резултата още в 12-ата минута. Точен бе Алексис Санчес, който се възползва от груба грешка на Куук. Бранителят опита да върне към вратаря Адам Федеричи, но топката попадна в чилиеца, който я прати във вратата.

В 23-ата минута Борнемут изравни чрез Уилсън, който реализира от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него.

В началото на второто полувреме Арсенал нанесе втория си удар в мача. Тио Уолкът засече с глава центриране на Монреал и прати необезпокояван топката във вратата на гостите.

В самия край на мача Санчес реализира втория си гол в срещата, завършвайки перфектна контраатака на съотборниците си.

След този успех Арсенал заема 4-о място във временното класиране с актив 28 точки. Борнемут е в средата на таблицата с 15 пункта.