3 Декември, 2016 16:33, обновена 3 Декември, 2016 17:12 1 180 0

• манчестър сити-
  • висша лига

Възпитаниците на Антонио Конте удариха "гражданите" за едно полувреме

Челси не се спря и срещу Манчестър Сити - 1

Челси продължи страхотната си победна серия във Висшата лига на Англия. В дербито на 14-ия кръг "сините" от Лондон се наложиха като гост над Манчестър Сити с 3:1.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха по-активният отбор през първото полувреме. "Гражданите" имаха претенции за дузпа и червен картон за Давид Луис, но такива не последваха. Малко преди почивката Сити все пак поведе, след като Гари Кейхил си вкара автогол.

Домакините продължиха да притискат съперника си в първия четвърт час след паузата, но пропуски направиха Кевин де Бройне и Серхио Агуеро. Така се стигна до положението за Диего Коща, което беше материализирано от нападателя след прекрасен пас на Сеск Фабрегас.

Челси сътвори пълен обрат в 70-ата минута, като този път Коста изведе Вилиан на добра позиция и кариоката не сбърка. В последната минута Еден Азар сложи точка на спора след поредната невероятна контра на гостите. Дълбоко в добавеното време Сити остана с 9 души заради червени картони на Агуеро и Фернандиньо.

Така Челси събра 34 точки на върха, докато Манчестър Сити остана на трета позиция с 30 пункта на сметката си.