3 Декември, 2016 19:02, обновена 3 Декември, 2016 19:20 1 155 0

• примера дивисион-
  • луис суарес

"Ел Класико" завърши без победител - 1:1

Серхио Рамос спаси Реал на "Камп Ноу" - 1

Барселона и Реал (Мадрид) завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. Луис Суарес даде аванс на домакините на препълнения "Камп Ноу" в началото на втората част, но в последните секунди Серхио Рамос измъкна точката за "белия балет".

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Колумбия.

Домакините започнаха срещата силно, атакувайки съперника си, но все нещо в предни позиции не достигаше. Ударното трио Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес опитваха да тормозят отбраната на "лос бланкос", но така и не достигаха до чисто голово положение.

Все пак малко след началото на втората част Барселона поведе. Това се случи в 53-ата минута, когато Луис Суарес оползотвори центриране на Неймар. Уругваецът разстреля с глава Кейлор Навас от непосредствена близост.

Мачът вървеше към загуба за Реал, но в последните минути Серхио Рамос за пореден път спаси отбора си с късен гол.