3 Декември, 2016 19:20, обновена 3 Декември, 2016 19:36 784 0

• дерби

"Сините" надделяха с 1:0 на своя "Георги Аспарухов"

Левски с измъчена победа срещу Славия - 1
Снимка: БТА

Левски победи Славия с минималното 1:0 в най-старото столично дерби, 17-и кръг от Първа лига.

Единственото попадение в двубоя бе дело на Мехди Бурабия в 82-ата минута на двубоя.

Отборите на Левски и Славия играят при резултат 1:0 в столичното дерби от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Мехди Бурабия бе точен в 83-ата минута. Халфът бе оставен сам пред малкото наказателно поле и със силен шут от воле опъна мрежата на Георги Петков.

За загубата на Славия допринесе и червеният картон на Сердер Сердеров 20 минути по-рано.

Така Левски събра 37 точки и е непоклатим на втората позиция в класирането. Славия остана със 17 на 11-ата позиция.