14 Януари, 2017 16:30, обновена 14 Януари, 2017 16:40 677 0

Тотнъм попиля Уест Бромич и излезе на второ място

• уест бромич-
  • висша лига

Хари Кейн блесна с хеттрик за "шпорите"

Тотнъм попиля Уест Бромич и излезе на второ място - 1

Голямата звезда на Тотнъм Хари Кейн отново понесе "шпорите" на гърба си, отбелязвайки хеттрик за разгрома с 4:0 над Уест Бромич в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на Маурисио Почетино тотално надиграха съперника си през първото полувреме и се оттеглиха на почивката само с два гола преднина, благодарение на най-добрите на терена Хари Кейн и Кристиан Ериксен. Кейн откри в 12-ата минута, а в 26-ата Макоули си вкара автогол при шут на Ериксен.

След почивката "шпорите" продължиха да контролират играта и Хари Кейн сложи окончателно точка на спора, оформяйки първия си хеттрик за сезона. Голмайсторът на Тотнъм се разписа в 77-ата и 82-ата минута.

Така Тотнъм събра 45 точки и излезе временно на второ място в класирането, докато Уест Бромич е осми с 29 пункта.