• ефес-
  • везенков

Каталунците надвиха у дома Анадолу Ефес с 89:78

Барселона победи трудно в Евролигата - 1

Българският баскетболист Александър Везенков и съотборниците му от Барселона записаха домакинска победа срещу турския Анадолу Ефес с 89:78 в среща от 18-ия кръг на Евролигата. Така испанският тим запази шансове за влизане в първата осмица, даващо право за участие в следващия етап на Евролигата. Това бе втора и последна среща между двата отбора в тази фаза - първата среща Анадолу успя да спечели със 72:68.

Гостите започнаха по-силно и водеха до началото на третата четвърт - 33:34. Каталунците обаче направиха обрат и стигнаха до крайния успех.

Александър Везенков игра 11 минути и 45 секунди и не реализира нито един кош, като единственият му опит за стрелба бе блокиран от противник. Блестящ дебют за испанския тим направи бразилецът Витор Фаверани, завършил с 18 точки и 8 овладени борби. Най-резултатен за каталунците пък бе Петери Копонен с 20 точки, регистрирайки 6 тройки. Виктор Клавер бе другият играч от състава на испанците, завършил с двуцифрен актив - 15 точки. За гостите също шест тройки вкара Брандън Пол, който бе най-резултатен в срещата с 25 точки.

След тази победа Барселона се изравни със съперника с баланс от 8 победи и 10 загуби. Каталунците обаче са девети, а Анадолу е на десета позиция. Следващата среща на Барселона е гостуване на Панатинайкос, а Анадолу домакинства на Дарушафака.