• евертън-
  • съндърланд-
  • юнайтед

Съндърланд пак се издъни

Отборът на Еврертън записа драматичен успех с 1:0 над Кристъл Палас на "Селхърст Парк".

Домакините не успяха да наложат натиск и до 78-ата минута нямаха точен удар във вратата на Роблес.

В 87-ата минута нещата за тях станаха още по-ужасяващи, когато Том Дейвис изведе от дълбочина Шеймъс Коулмън. Крайният бранител стреля от малък ъгъл покрай Хенеси, носейки победата на "карамелите".

През първото полувреме удари на Бентеке и Лукаку срещнаха гредите. Тато цяло гостите бяха далеч по-класният тим и след победата си над Манчестър Сити с 4:0 продължиха със силните игри.

Евертън е на седмо място с актив от 36 точки. Кристъл Палас заема 18-а позиция, като "орлите" са на две точки от спасителната зона.

В същото време друг борещ се заоцеляването си тим - Съндърланд, също инкасира ново поражение.

Уест Бромич върна "черните котки" на последното място в класирането, след като ги наказа пред своя публика с 2:0.

Дарън Флетчър откри резултата с удар от воле след половин час игра, а малко по-късно Крис Брънт удвои аванса на домакините.

Така тимът, воден от Дейвид Мойс, записа четвърта загуба в последните си пет шампионатни срещи и е с актив от 15 точки.

Отборът на Манчестър Юнайтед също бе под угрозата да разочарова феновете си, но късен гол донесе ремито - 1:1, при визитата на Стоук Сити.

Резултатът в мача бе открит в 19-ата минута, когато домакините поведоха. Това обаче стана благодарение на автогола на испанския национал Хуан Мата. Полузащитникът на Юнайтед засече топката в собствената си врата след центриране на Ерик Питерс отляво.

Уейн Рууни обаче отново стана герой за тима си, отбелязвайки 250-ия си гол за „червените дяволи“. Английският национал вкара в продължението, за да спечели точката за гостите от „Олд Трафорд“.

Така Юнайед продължи забележителната си серия без загуба във всички турнири. Отборът на Жозе Моуриньо е непобеден вече в цели 17 двубоя и остава на шестата позиция във временното класиране.

Стоук пък изпусна уникална възможност да разочарова своя голям съперник, допускайки попадение минута преди последния съдийски сигнал на Марк Клатънбърг.