Наполи нокаутира Милан, Фиорентина с нова победа

• милан-
  • фиорентина

Преследването на лидера Юве продължава с пълна сила

Отборът на Наполи записа много ценен успех в битката си с Ювентус и Рома за трофея в Серия "А".

Неаполитанците надиграха с 2:1 Милан в дербито от 21-ия кръг на италианския шампионат, играно на “Джузепе Меаца”.

И трите гола в срещата паднаха през първата част, като още до 10-ата минута гостите вече си бяха осигурили аванс от два гола.

За Наполи се разписаха Лоренцо Инсиние в 6-ата и Хосе Кайехон в 9-ата минута.

След това “росонерите” успяха да върнат едно попадение чрез Юрай Куцка в 37-ата минута, но играчите на Винченцо Монтела така и не успяха да направят нищо повече и трябваше да преглътнат неприятната загуба от прекия си съперник в битката за челните места.

Неаполитанците остават на 3-ото място в класирането с 44 точки. "Росонерите" пък запазват 5-ото си място, но все повече се отдалечават от лидерите, като имат спечелени 37 точки.

В същото време коравият тим на Фиорентина отново ликуваше. След като в предишния кръг, "виолетовите" удариха лидера Юве с 2:1, сега те взеха далеч по-лесно нови три точки.

Тимът надигра с класическото 3:0 като гост Киево. Резултатът бе открит с попадение на Кристиан Тейо след самостоятелен пробив на юношата на Барселона в 18-та минута.

Кума Бабакар покачи на 2:0 в 52-та след прецизно изпълнена дузпа дузпа, отсъдена за нарушението на Фабрицио Качаторе срещу Федерико Киеза. Последният пък собственоръчно оформи крайното 3:0 след контраатака в четвъртата минута на добавеното време на срещата.

Така Фиорентина вече има два поредни успеха в актива си и заема осмото място във временното подреждане със спечелените си 33 точки, докато Киево е 12-и с осем пункта изоставане.