24 Януари, 2017 20:22, обновена 24 Януари, 2017 20:29 612 0

• суперлига

Лидерът във волейболния шампионат загуби като домакин с 1:3 гейма

Монтана отново преклони глава пред ЦСКА - 1
Снимка: БТА

Монтана Волей загуби като домакин от ЦСКА с 1:3 гейма в мач от 14-ия кръг на мъжката волейболна Суперлига.

"Армейците" загубиха първия гейм с 20:25 точки, но след това показаха коренно различно лице и с изключително силна игра на блокада и в атака обърнаха съперника си в следващите три гейма - 25:23, 25:15, 25:19.

Разковничето в успеха на столичния гранд бе блокадата - гостите реализираха цели 17 точки на блок, докато тези на домакините - само 7.

Монтана продължава да е лидер с 12 победи от 14 мача и 37 точки. Любопитното е, че и двете загуби на тима са от ЦСКА.

"Червените" пък събраха 34 пункта в шампионата и се доближиха максимално до днешния си съперник на върха в класирането. ЦСКА обаче е и с мач по-малко - 12 успеха и едва едно поражение.