• жермен-
  • фалкао

Монегаските победиха с 3:0 Ница

Монако направи заявка за титлата във Франция - 1

Монако разби у до ма Ница с 3:0 в дербито от 23-ия кръг на френската Лига 1 и дръпна с 3 точки пред съперника на върха във временното класиране.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол. „Монагаските” поведоха веднага след почивката с гол на Валер Жермен (45) след пас на Бенжамин Менди, който асистира и за първото от двете попадения след това на Радамел Фалкао (60, 81). Колумбиецът вкара втория си гол след подаване на Тома Лемар.

След победата си Монако остава на върха с 52 точки, а Ница е на втора позиция с три точки по-малко.