5 Февруари, 2017 23:55, обновена 5 Февруари, 2017 23:56 753 0

• серия а-
  • хуан куадрадо

"Старата госпожа" се наложи с 1:0

Ювентус подчини Интер в дербито на Италия - 1

Ювентус победи с 1:0 големия си съперник Интер в дербито от 23-ия кръг на италианската Серия "А".

Зрителите на "Ювентус Стейдиъм видяха изключително интригуващо първо полувреме, изпълнено с куп положения пред двете врати. "Бианконерите" нацелиха две греди чрез Пауло Дибала и Миралем Пянич, но все пак късметът им се усмихна в края на първата част. Хуан Куадрадо намери по великолепен начин топката от ждроп и с бомбен удар не остави шансове на стража на гостите Самир Ханданович.

След почивката двата отбора започнаха тактическо надлъгване, но двубоят остана все така интересен. В края на срещата "нерадзурите" останаха с 10 души на терена, тъй като Иван Перишич бе изгонен с червен картон.

Така Ювентус събра 54 точки и гледа все по-сериозно към рекордна шеста поредна титла, докато Интер допусна първа загуба от над месец и се смъкна на 5-то място с 42 точки.