Барселона с категорична победа в Испания

• суарес-
  • контузия

Зловеща контузия помрачи мача

Барселона с категорична победа в Испания - 1

Барселона разнебити Алавес като гост с 6:0 в мач от 22 кръг на Примера дивисион. Двубоят бе любопитен заради срещата, която си уредиха двата тима на финал за Купата на Краля през май. Луис Суарес (37, 67), Неймар (40), Лионел Меси (59), Алексис Руано (63 - автогол) и Иван Ракитич (65) реализираха за каталунците. Успехът обаче бе помрачен от зловещата контузия, която получи Алейш Видал от Барселона в края на двубоя. Много е вероятно защитникът да пропусне остатъка от сезона, след като при сблъсък глезенът му се извъртя в ужасяваща поза.

В 37-ата минута Иван Ракитич отклони надясно към Видал, който центрира и Луис Суарес изпревари всички за 1:0. Само три минути по-късно Барса поведе с 2:0 след лесен гол на Неймар. При този резултат дойде почивката. В 60-ата минута гостите вкараха за 3:0. Вигарай сгреши при изнасянето на топката и Меси се възползва, пращайки топката по земя между краката на вратаря.

Последваха нови три попадения във вратата на Пачеко само в рамките на четири минути. В 63-ата Алексис Руано си отбеляза автогол за 4:0. В 65-ата Иван Ракитич опъна мрежата със силен удар от 12 метра за 5:0. Крайното 6:0 оформи Луис Суарес. В 85-ата минута Тео Ернандес влезе необмислено в краката на Алейш Видал. Барса доигра в намален състав заради извършени преди това три смени.