12 Февруари, 2017 20:31, обновена 12 Февруари, 2017 20:41 974 0

Шампионът на Англия продължава да "затъва"

• висша лига

Лестър с пета поредна загуба в елита на Англия

Шампионът на Англия продължава да "затъва" - 1
Снимка: БТА/AР

Английският шампион по футбол Лестър продължава неубедителното си представяне през настоящия сезон във Висшата лига. "Лисиците" записаха пето поредно поражение в шампионата, губейки от Суонзи с 0:2 като гост.

Нещата за Клаудио Раниери и компания са още по-тежки, тъй като тимът не е вкарвал гол от над 600 минути в елита на Острова.

Суонзи игра далеч по-добре от съперника си през първата част и си осигури добър аванс още преди почивката. Моусон откри резултата на „Либърти Стейдиъм” в 36-ата минута, а Мартин Олсон добави нов гол в сметката на „лебедите” в добавеното време. До края нов гол не падна и "лебедите" се поздравиха с трите точки.

Междувременно лидерът Челси не успя да победи Бърнли като гост, завършвайки 1:1.

Така Суонзи се изкачи до 15-ото място с 24 пункта, докато Лестър е 17-и с 21.