• фенерите-
  • левски-
  • купата на cev

Българите аут от турнира за Купата на CEV

Волейболистите на Левски приключиха участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.

Българите отсъпиха паднаха като гост на турския гранд Фенербахче СК (Истанбул) с 0:3 (12:25, 20:25, 23:25) в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, игран тази вечер пред едва около 800 зрители в зала "Бурхан Фелек" в турския мегаполис.

Така след две тежки загуби с по 0:3 гейма "сините" отпадат от по-нататъшно участие за Купата на CEV. Волейболистите на Фенербахче пък се класират без проблем за 1/4-финалите на турнира. Там ги очаква френския Аячо, който успя да елиминира швейцарския Волей (Амрисвил) след "златен" гейм. Първата среща ще бъде между 28-и февруари и 2-и март в Истанбул, а реваншът две седмици по-късно.

Най-резултатен за Левски бе Гордън Люцканов с 10 точки (43% ефективност в атака, 41% позитивно и 18% перфектно посрещане). За тима на Фенербахче Метин Той (1 блок, 2 аса и 38% ефективност в атака) и Ален Шкет (5 аса!!!, 55% ефективност в атака, 88% позитивно и 75% перфектно посрещане) забиха по 16 точки за победата.