16 Февруари, 2017 19:35, обновена 16 Февруари, 2017 22:15 2 986 4

• лудогорец-
  • копенхаген-
  • лига европа

Коравата защита на Копенхаген се оказа проблем за българският шампион

Отборът на Лудогорец тази вечер не успя да покаже най-убедителното си лице и отстъпи с 1:2 като домакин пред датския Копенхаген. Срещата се игра на националния стадион "Васил Левски" и бе първи сблъсък от 1/16-финалите на Лига Европа.

Българският шампион, за съжаление, бе обезличен от добре подредената защита на гостите, които още през първата част на два пъти поразиха вратата на Владислав Стоянов. Пред близо 15 000 зрители по трибуните, датчаните откриха резултата още във втората минута, когато Абел Анисе си вкара автогол. След остро центриране от корнер Солбакен отклони топката, тя се удари в главата на Анисе и влетя в мрежата на българите.

В първите секунди на втората част Копенхаген като по чудо не вкара втори гол. След добра атака отдясно топката стигна до Юсеф Туту, който стреля в десния страничен стълб на разградската врата.

Последният обаче поправи грешката си в 53-ата минута, когато получи пас по земя и с шут от 15-16 метра реализира второ попадение за своя тим, матирайки Стоянов.

В 81-ата минута, в една от разочароващо малкото си по-опасни атаки, Лудогорец се възползва отлично и намали резултата. Натанаел центрира към оставения абсолютно непокрит Марселиньо. Бразилецът обаче не успя да отправи хубав удар, но въпреки това топката придоби неочаквана траектория, рикушира в напречната греда, а при добавката резервата Клаудиу Кешерю бе на правилното място за да вкара за 1:2.

До края на срещата родният първенец направи каквото може, зад а се добере поне до ремито, но трудностите в преден план продължиха и за повече попадения нямаше нито време, нито сила.

Така на реванша в Дания, Копенхаген ще има два гола на чужд терен и спокойствието на фаворит в срещата.

90+7 Край на двубоя. Лудогорец отстъпи с 1:2 пред противника си и ще има тежка задача на реванша в ДАния.

90+5 Копенхаген остава с човек по-малко, след втори жълт картон за Грегуш, които извърши ненужен фаул срещу Минев, а след това изрита топката.

В 89-ата минута Жоао Пауло пробва силен удар от далечна дистанция. Стражът на Копенхаген обаче демонстрира своята класа и спаси датчаните от изравняването.

Claudiu Keseru Goal HD - Ludogorets 1-2 FC... by Football--Live

81' ГОООЛ! Лудогорец се върна в мача с куриозен гол на Клаудиу Кешеру. Натанаел центрира в наказателното поле, там Марселиньо засече и удари напречната греда. Олсен не успя да реагира, румънскията таран обаче бе на правилното място и направи успешна добавка, намалявайки пасива на тима си.

75' Вандерсон отправи силен удар от движение с десния крак, но не намери целта.

63' Марселиньо получава заслужен жълт картон, влизайки остро с бутоните напред в тялото на Олсен след центриране от пряк свободен удар в полза на българите.

60' Клаудиу Кешеру се появява в игра за Лудогорец, заменяйки Върджил Мисиджан.

Youssef Toutouh Goal HD - Ludogorets 0-2 FC... by riqeziii

54' ГОООЛ! След постепенна атака на Копенхаген, Туту получи топката на точката за дузпа и с добре премерен удар не остави шансове на Стоянов.

46' Стресово начало на втората час. Гостите от Дания удариха греда след бърза атака, на която задрямалата защита на българите нямаше отговор. Юсеф Туту можеше да удвои преднината на тима си след силен удар от движение, но дясната греда оказа подкрепа на Стоянов.

45+1 Край на първото полувреме. Копенхаген води на Лудогорец с 1:0, след ранен гол още във 2-ата минута на Абел Анисе.

45' Натанаел отправи силен удар от границата на наказателното, изпълнението му обаче бе твърде неточно.

43' Удар на Марселиньо отдалеч прелетя на сантиметри от страничната греда.

38' Мисиджан проби защита на Копенхаген и стреля въртеливо от границата на наказателното поле, но Олсен внимаваше и отази шута. Това бе най-чистата възможност за българите до момента.

34' Анкересн центрира в наказателното поле, но там Дяков бе на правилното място и с глава изчисти.

25' Спорна засада! Вандерсон получи отличен извеждащ пас от Моци, но страничният рефер прецени, че бразилският техничар е бил, макар и с малко, зад отбраната на ФК Копенхаген.

21' Топката бе центрирана в наказателното поле на Лудогорец, там Корнелиус скочи заедно с Владо Стоянов и извърши нарушение. Моментално след това последва удар към вратата, но от голлинията Паломино изби.

17' Сантандер бе изведен добре и нахлу в наказателното поле, Моци обаче се намеси навреме и успя да го затвори и така притъпи атаката на гостите.

10' Аугустинсон стреля мощно от пряк свободен удар. Шутът му обаче срещна главата на Марселиньо и излезе в корнер. За радост, ъгловият удар този път не донесе нова опасност пред Владо Стоянов.

8' Вандерсон центрира от ляво, но Олсен скочи и улови без никакви проблеми.

2' АВТОГОЛ! Гостите от Копенхаген стигнаха до ъглов удар още с първата си по-сериозна атака. При него при остро центрираната топка свари неподготвен Абел Анисе, който прати топката в собствената си врата.

Anicet OwnGoal - Ludogorets 0 - 1 Copenhagen... by LiveFootball28

Преди мача:

Лудогорец и Копенхаген излизат един срещу друг в първи мач от 1/16-финалите от втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа.

Стартовите състави на двата тима вече са ясни.

За българите Върджил Мисиджан започва като титуляр, предпочетен пред Жоао Пауло и Джоди Лукоки, който дори останал извън групата за тазвечершния двубой. Йордан Минев ще бъде част от защитната четворка пред Владислав Стоянов, която включва още Козмин Моци, Хосе Паломино и Натанаел. В предни позиции ще блести звездният нападател на "орлите" Джонатан Кафу.

До днес следобед разградчани вече бяха продали малко над 13 хиляди билета за мача с датския гранд. Очаква се непосредствено преди срещата, феновете да се наредят за билети и на трибуните да присъстват не по-малко от 14-15 хиляди зрители.

Ето и пълните стартови единайсеторки на двата тима:

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 25. Минев, 27. Моци, 5. Паломино, 6. Натанаел, 12. Анисе, 18. Дяков, 93. Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Кафу

КОПЕНХАГЕН: 31. Робин Олсен, 3. Лудвиг Аугустинсон, 5. Ерик Йохансон, 6. Вилиам Квист, 11. Андреас Корнелиус, 19. Федерико Сантандер, 22. Петер Анкерсен, 24. Юсеф Туту, 25. Матиас Йоргенсен, 33. Расмус Фалк, 88. Урош Матич

Припомняме, че двата отбора в момента са лидери в своите първенства и се намират в топформа. „Орлите” имат актив от 50 точки, а датчаните – 53.

В груповата фаза на Шампионската лига Лудогорец бе заедно с отборите на ПСЖ, Арсенал и Базел, а Копенхаген мереше сили с Лестър, Порто и Брюж. Разградчани събраха 3 точки, а днешният им съперник – 9.

За гостите тази вечер, срещата пропуска словенският национал Бенямин Вербич. 23-годишното крило е получил контузия по време на мача на резервите на клуба срещу Нордселанд в неделя. Атакуващият халф започна много силно сезона, но в края на ноември получи контузия и трябваше да се оперира.

На вратата обаче ще бъде Робин Олсен, който по показатели може да се смята за най-добрия страж в Европа (31 мача - 19 сухи мрежи). С интерес ще се наблюдават изявите и на Урош Матич. Македонецът е брат на Неманя Матич от Челси, а до съвсем скоро имаше реална вероятност да бъде български национал.

Иначе опасностите пред вратата на Владо Стоянов ще създават Туту, Расмус Фалк и Федерико Сантандер.

Гостите са подкрепяни от колоритна агитка, която дори имаше свое шествие из центъра на София.