28 Февруари, 2017 16:49, обновена 28 Февруари, 2017 16:57 726 2

• първа лига

Двата тима направиха 2:2 в Разград

Дунав и Левски със зрелищно равенство - 1
Снимка: БТА

Дунав и Левски не успяха да се победят в 22-ия кръг на Първа лига, завършвайки при резултат 2:2.

Двубоят на стадион "Лудогорец арена" в Разград започна на бързи обороти и двата тима веднага си размениха по няколко атаки. В 8-ата минута символичните домакини от Русе откриха резултата чрез Бирсент Карагерен, който с красив удар прати топката в горния десен ъгъл на Николай Кръстев.

Доскорошният футболист на Дунав Антон Огнянов изравни за Левски с глава в 36-ата минута, но нова грешка на отбраната на "сините" позволи на "драконите" отново да излязат напред в резултата в 40-ата.

В 55-ата минута Роман Прохазка измъкна точката за Левски, реализирайки дузпа за крайното 2:2.

Така Левски събра 45 точки на второто място във временното класиране, далеч зад водача Лудогорец, който е с 56 и мач по-малко. Дунав е 5-и с 32 пункта.