Ефтимова на 1/2-финал, Димитров се изложи

• ефтимова-
  • димитров-
  • денис димитров

Родната състезателка по лека атлетика Инна Ефтимова се класира за полуфиналите на 60 метра при жените на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Белград.

Българката завърши трета във втората серия със 7.40 сек и така продължи напред по място, след като за полуфиналите се класират първите четири от всяка от петте серии плюс четирите най-добри губещи времена.

Победителка в серията на Ефтимова стана украинката Олесия Повх със 7.24 сек, а втора финишира Аниина Кортетмаа със 7.39 сек. Четвъртото място от тази серия, осигуряващо място на полуфиналите, зае представителката на Беларус Кристина Цимануская със 7.42 сек.

Полуфиналите при жените са утре в 17:00 часа българско време, а финалът е в 19:10 часа.

В същото време, след като само преди седмица стана балкански шампион на 60 метра в зала “Комбанк Арена” с личен рекорд за сезона от 6.73 сек, днес Денис Димитров направи слабо бягане и не успя дори да намери място сред полуфиналистите.

Възпитаникът на Валя Демирева финишира пети в своята серия с 6.82 сек, което му отреди 21-ва позиция в общото подреждане от 26 състезатели. Преди две години на шампионата в Прага Димитров бяга на полуфинал.

Най-бърз в сериите на 60 м при мъжете стана защитаващият титлата си Ричард Килти (Великобритания), който триумфира във втората серия с 6.61 сек.

Двама негови сънародници намериха място сред първите четирима след сериите – Тио Етиен даде второ време (6.62 сек), а Андрю Робъртсън четвърто – 6.66 сек. Третото най-силно постижение след първите бягания е на шведа Остин Хамилтън – 6.65 сек.

Денис дойде разочарован от представянето си при журналистите в миксзоната.

“Не знам, нещо не се получи работата. Принципно се чувствам много добре, но нямам обяснение за представянето си. Пистата е добра, миналата седмица показах, че и аз съм добре”, беше краткият коментар на Димитров, който преди две години в Прага бяга полуфинал на 60 м.