• тенис-
  • индиън уелс

Българинът смаза Михаил Южни с 2:0 сета

Григор Димитров "полетя" в САЩ - 1

Григор Димитров започна с бърза победа участието си на сингъл на тенис турнира в Индиън Уелс. Българинът победи руснака Михаил Южни с 6:4, 6:0 в мач номер 2 от програмата на корт номер 2. Сега първата ни ракета очаква победителя от срещата между Джак Сок (САЩ) и Хенри Лааксонен (Швейцария), които играят тази нощ.

Южни пробва да заложи на сечени бекхенди и тактическо надлъгване с Димитров в началните минути. Григор обаче умело се нагласяваше за форхенда си, след което просто разстрелваше съперника. Най-добрият ни тенисист спечели експресно откриващото си подаване на нула и стигна до два брейкбола на сервис на руснака, който още при първия допусна двойна грешка.

Димитров обаче не се възползва от ранния шанс да се откъсне в резултата и още в следващото си подаване бе пробит, изкарвайки рутинен форхенд на половин метър в аут при опразнен корт.

Григор вдигна темпото при 5:4 в своя полза и форхенд в аут на съперника му даде два сетбола, като още при първия руснакът заби форхенд в мрежата, пише tenniskafe.com. Сервисът на Южни не вървеше след почивката и още откриващото му подаване се превърна в мъчителна битка с 18 разигравания, в която Димитров все пак проби за 2:0 след бекхенд в мрежата на съперника.

След този брейк възелът бързо се разплете и по-малко от десет минути по-късно, българинът вече водеше с 5:0. Съпротивата на Южни тотално се срина и класен минаващ удар подпечата крайното 6:4, 6:0 след 70 минути игра.