Монако изхвърли Сити от Шампионската лига

• монако-
  • сити-
  • шампионската лига

Отборът на Монако има нов повод за радост, след като успя да се наложи, донякъде изненадващо, с 3:1 над Манчестър Сити в мач-реавнш от осминафиналната фаза на Шампионската лига.

Така "монегаските" елиминираха английския тим от турнира с общ резултат 6:6 от двата мача и по-добри показатели като гост.

Двата тима си размениха по едно полувреме. Килиан Мбапе откри резултата в 8-ата минута, а Фабиньо удвои в 29-ата минута.

През втората част интригата се завърза след попадението на Лерой Сане в 71-ата минута, но само шест минути по-късно Тиемуе Бакайоко реши всичко с трети гол за френския тим.

В другия двубой от вечерта, тимовете на Атлетико Мадрид и Байер Леверкузен си спретнаха безголово реми - 0:0, на "Висенте Калдерон".

В първата среща "дюшекчиите" обаче вече бяха взели комфортен аванс като гост и с общ резултат от двете срещи 4:2 също продължават уверено към 1/4-финалите на надпреварата.