• зенит-
  • цска

"Червените" с впечатляващ обрат над руския гранд

ЦСКА е кошмар за Манчини - би и Зенит - 1

ЦСКА постигна изключително престижна победа с 2:1 над руския колос Зенит Санкт Петербург в контролна среща, която се игра на австрийска земя. Руснаците първи откриха резултата след попадение на Панюков в 16-ата минута, но това не пречупи момчетата на Стамен Белчев, които стигнаха до пълен обрат.

В самия край на полувремето Каранга изравни, а в 64-ата минута Меркадо направи обрата в полза на "армейците" пълен.

Този мач бе дебютен за треньора на питерци Роберто Манчини, който в крайна сметка няма да запомни с нищо добро срещата си с "червените". Припомняме, че ЦСКА победи в контрола още един тим воден от Манчини - Интер. Тогава резултатът бе отново 2:1 за "червените".