• загуба

Спартак (Москва) отстъпи с 1:5 на Зенит

Ивелин Попов с тежка загуба в Русия - 1
Снимка: spartak.com

Ивелин Попов и съотборниците му в Спартак (Москва) инкасираха тежка загуба с 1:5 при гостуването на Зенит. Шампионът на Русия беше неузнаваемо слаб в срещата от четвъртия кръг на Премиер лигата и разочарова феновете си.

Българският национал Ивелин Попов започна титуляр и остана в игра до 57-ата минута, когато беше заменен от Зе Луиш.

Първото полувреме завърши при резултат 2:0 за "синьо-белите". Точни бяха Александър Кокорин и Александър Ерохин. В средата на втората част авансът на Зенит набъбна след попадения на Доменико Кришито и Далер Кузяен.

В 71-ата минута Куинси Промес върна един гол за гостите от дузпа, но малко по-късно вратарят на Спартак Артьом Ребров си отбеляза автогол след подаване на Кришито. В края на мача играта напуснаха заради червени картони Луис Адриано и Игор Смолников, които влязоха в конфликт.

Зенит събра пълен актив от 12 точки и води в класирането. Спартак е десети с 5 точки.