• дженоа-
  • загуба-
  • асистенция

Неговият тим загуби драматично от водача в класирането Наполи

Дженоа не успя да се противопостави на свой терен срещу Наполи и загуби с 2:3 в среща от междинния десети кръг на италианската Серия „А”. Така тимът от Неапол се върна на върха, където за 24 часа престоя Интер.

Българският национал Андрей Гълъбинов започна като титуляр за домакините и остана на терена до 63-ата минута, когато на негово място в игра влезе Лападула. Гълъбинов асистира на мароканеца Адел Таарабт (4) за първия гол в мача. Радостта на „грифоните” обаче трая само десет минути, след като Дрийс Мертенс (14) изравни. След половин час игра Мертенс (30) вкара и втори гол след пас на Диавара за пълния обрат.

През втората част в 60-ата минута Ервин Зуканович си вкара автогол за 1:3, а след това Армандо Изо (76) намали на 2:3 след асистенция на Ригони. Домакините обаче нямаха сили за нещо повече.

След победата си Наполи отново е лидер с 28 точки. Дженоа е на 16-а позиция с 6 точки.