• купа на испания-
  • фуенлабрада-
  • бейл

Грандът направи 2:2 с Фуенлабрада за Купата на Испания

Реал Мадрид се измъчи час срещу третодивизионния Фуенлабрада. Тимът от мадридското предградие стигна до равенството 2:2 в реванша от 1/16-финалите на Купата на Краля, а може би заслужаваше и повече.

Гостите изненадващо водеха на почивката след прекрасен гол на Луис Мия. През второто полувреме дори удариха греда, но с два гола на Борха Майорал хората на Зинедин Зидан успяха да обърнат развоя. В края Алваро Портия донесе заслуженото равенство на гостите. Първата среща завърши 2:0 и така Реал се класира без проблеми за осминафиналите на Купата на Краля.

Изненадващо Фуенлабрада имаше доста положения на “Бернабеу”, като оправдание за Реал е, че Зидан пусна много играчи от втория тим и резерви от първия. Само в първите минути гостите можеха да вкарат два гола - първо Уго Фрайле стреля покрай гредата, а малко след това и Матеуш Аиаш видя как Кейлор Навас отрази опасния му удар.

Все пак гол падна и то доста интересен. В 25-та минута Луис Мия стреля мощно от 25 метра, топката се отклони в напречната греда, след което от тялото на Навас влезе в неговата врата - 1:0 за гостите. До края на полувремето Реал натисна, но не успя да стигне до изравнителен гол.

През второто полувреме “белите” отново диктуваха нещата на терена, но пък гостите имаха още шансове. Навас спаси още един опасен удар на Акаиш, а в 62-та минута костариканецът изгледа как топката удари напречната греда след удар с глава на Даниел Диас.

Мъките на Реал свършиха с влизането на терена на Гарет Бейл, който не бе играл от септември заради контузия. Уелсецът успя да прати гениална асистенция към Борха Майорал с второто си докосване до топката. Майорал засече кълбото с глава и с помощта на гредата успя да вкара за 1:1.

След още 7 минути Бейл се измъкна технично от защитата на Фуенлабрада, но стражът на гостите скъси ъгъла и успя да отрази удара му. Топката обаче попадна в краката на Майорал, който с лекота вкара второто си попадение в срещата.

Двубоят отиваше към победа на Реал, когато в 90-та минута резервата Алваро Портия вкара изравнителен гол за гостите. При бърза контраатака първият удар на Портия бе отразен от Навас, но при втория нямаше прошка - 2:2.