• серия а

Наполи с първа загуба за сезона в италианското първенство

Тронът е един и е на Ювентус! Наполи на колене - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус победи Наполи с 1:0 като гост в дългоочакваното дерби на италианския футбол. Неаполитанците, които играят страхотно от началото на сезона, можеха да дръпнат пред шампионите със седем точки при победа днес. Юве обаче доказа защо е най-добрият отбор на Апенините и записа изключително ценен успех на „Сан Паоло” в 15-ия кръг.

„Старата госпожа” се доближи само на една точка от Наполи и във временното класиране изпревари втория Интер, който утре приема Киево. Единственият гол в срещата беше отбелязан от бившия играч на неаполитанците Гонсало Игуаин, който се разписа в 12-ата минута след скоростна контраатака.

Наполи записа първа загуба за сезона в италианското първенство. За последно „адзурите” загубиха на собствения си терен през месец февруари тази година, когато Аталанта грабна трите точки на „Сан Паоло”.

През този сезон битката за златните медали в калчото е изключително ожесточена. Ювентус, Наполи, Интер и Рома дадоха заявка, че до последно ще се борят за скудетото. Разликата между първия и четвъртия в подреждането е едва четири точки.

По-рано днес Рома победи новака СПАЛ с 3:1 на „Стадио Олимпико”. Tимът заема четвъртата позиция във временното класиране на италианското първенство. Головете за „вълците” бяха отбелязани от Един Джеко, Кевин Стротман и Лоренцо Пелегрини. За гостите се разписа Федерико Вивиани.