• аталанта-
  • гомес-
  • кастан

Аталанта изхвърли лидера в Серия "А" от турнира за Купата

Лидерът в шампионата на Италия Наполи се издъни в турнира за Купата на Италия и отпадна на четвъртфинал след 1:2 у дома от Аталанта.

Тимоти Кастан вкара първия гол в срещата в 50-ата минута, след което неаполитанците упражниха натиск с двойна смяна и появата на Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние. Това обаче не доведе до желание резултат и Аталанта вкара втори гол, дело на Алехандро Гомес в 81-ата минута.

Дрис Мертенс все пак върна интригата в 85-ата минута за 1:2, но неаполитанците не стигнаха до нищо повече в мача и отпаднаха от битката за трофея.

На полуфиналите Аталанта ще срещне победителя от торинското дерби между Ювентус и Торино. На полуфинал вече са Милан и Лацио, които излизат помежду си в два мача на 31 януари и 28 февруари.