• андрей гълъбинов

Ювентус с пета поредна победа в калчото

Ювентус победи тима на Гълъбинов - 1
Снимка: Shutterstock

Ювентус победи у дома тима на Дженоа с 1:0 в последна среща от 21-ия кръг на италианското първенство. Едно полувреме за гостите изигра българският нападател Андрей Гълъбинов.

„Старата госпожа” откри резултата още в 16-ата минута, когато Дъглас Коста се разписа след скоростна атака и подаване на Марио Манджукич. Гълъбинов влезе в игра в началото на второто полувреме, заменяйки Лука Ригони.

„Бианконерите” имаха няколко добри възможности за още голове, но с добри изяви се отчете стражът на „грифоните” Матия Перин. Дженоа не успя да затрудни шампионите и записа първа загуба от пет мача в калчото.

Ювентус продължава преследването на Наполи в ожесточена битка за титлата. Неаполитанците са първи във временното класиране с актив от 54 точки, докато Ювентус е на второ място с точка по-малко. „Старата госпожа” записа пета поредна победа в Серия А.