Левски с победа в последната си контрола

• яблонски-
  • нашименто-
  • гзира юнайтед

"Сините" победиха малтийския Гзира Юнайтед с 2:1

Левски победи трудно с 2:1 малтийския Гзира Юнайтед в последната си контрола от подготвителния си лагер в Малта. Давид Яблонски откри за селекцията на Делио Роси в 21-ата минута, а малко преди почивката домакините изравниха. Победното попадение за Левски реализира Филипе Нашименто от дузпа в 52-ата минута, пише "Блиц". За португалеца това е първи гол с екипа на "сините". Нашименто се отчете и с асистенция, подавайки на Яблонски за откриването на резултата.

За мача срещу четвъртия в матийското първенство Делио Роси не разчита на Ривалдиньо, Габриел Обертан, Серджиу Буш, Афонсо Фигейредо, Аймен Белаид и Жерсон Кабрал, които имат леки травми.

Треньорът на Левски извърши шест смени в мача. Пълни 90 минути записаха само капитанът Божидар Митрев, Яблонски, Иван Горанов, Роман Прохазка и Станислав Костов. Стартиралите Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Васил Панайотов, Фелипе Нашименто, Антонио Вутов и Паулиньо бяха заменени съответно от Ивайло Найденов, Георги Ангелов, Жорди Гомес, Илия Юруков, Станислав Иванов и Мартин Петков.